Przejdź do głównej treści

Tworzenie serwisu

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Jak stworzyć serwis w Portalu UJ?

Pomysł

Tematyka, wygląd, funkcjonalności serwisu zależą przede wszystkim od rodzaju witryny. Niekiedy strona jest bardzo prosta, a niekiedy pomysły naszych redaktorów są dość złożone. Ważne, żeby na początku była wstępna wizja, a dalsze etapy nadadzą jej realny wymiar.

Kontakt z naszym zespołem

Wyślij do nas mail na adres portal@uj.edu.pl. Napisz kilka słów o stronie jaką chcesz stworzyć. Jeżeli nie masz zbyt sprecyzowanego planu pomożemy Ci zaprojektować serwis.
W przypadku, gdy będą Ci potrzebne bardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne, zapraszamy do naszego biura (Michałowskiego 9/3) na spotkanie.

Formalności

Po wstępnych ustaleniach nadszedł czas na dopełnienie kilku formalności.
W zależności od rodzaju tworzonego serwisu wymagane jest złożenie odpowiednich dokumentów:

Dokumenty można przesłać pocztą uniwersytecką do Działu Promocji (z dopiskiem "Portal UJ"), albo przynieść osobiście do biura.

Warsztaty oraz tutoriale

Po przyznaniu uprawnień redaktora nowego serwisu zapisz się na warsztaty z obsługi portalu. Zajęcia podzielone są na dwa poziomy. Doskonałym uzupełnieniem zdobytej na nich wiedzy są tutoriale.

Praca nad stroną

W fazie projektowej wspieramy naszych użytkowników wiedzą oraz znajomością standardów i trendów. Faza ta jest często realizowania przy dużym zaangażowaniu z naszej strony, staramy się im kreatywnie pomagać, podpowiadać dobre rozwiązania bazując na naszym doświadczenie, inicjować nowe drogi rozwoju serwisu. Niekiedy w całości projektujemy witrynę: graficznie oraz funkcjonalnie. Druga faza, czyli praktyczne tworzenie stron, przebiega często w sposób samodzielny. Użytkownicy w oparciu o tutoriale, warsztaty oraz naszą pomoc, są w stanie utworzyć serwis.

Audyt

W przypadku gdy tworzenie strony dobiegnie końca poinformuj nas o tym. My sprawdzimy serwis pod względem zgodności z obowiązującymi normami i prześlemy ewentualne uwagi oraz wskazówki.

Opublikowanie serwisu

Po wprowadzeniu niezbędnych/ewentualnych korekt opublikujemy stronę w Internecie pod wskazanym wcześniej adresem WWW. Jego poprawne działanie zależy od wielu czynników dlatego opublikowanie serwisu w sieci może zająć do 24 godzin.

Atest

Niektóre serwisy otrzymują od nas atest. Przede wszystkim te, które spełniają wymagane standardy oraz wyróżniają się estetycznie bądź merytorycznie. Co daje taki atest?:

  • satysfakcję z dobrze wykonanego zadania,
  • otrzymasz od nas dokument potwierdzający świetną jakość utworzonego serwisu, który możesz pokazać np. swojemu szefowi,
  • na dole, w stopce, pojawi się dopisek "Portal UJ".